Opella vermeldt op haar website dat ze hierdoor klantgerichter zal gaan werken. Het idee is dat door minder papierwerk meer tijd aan de zorg kan worden besteed en het mogelijk wordt om beter te luisteren naar de wensen van de ouderen en gehandicapten zelf.
Brief
Staatssecretaris Marlies Veldhuijzen van Zanten maakte vlak voor kerst in een brief aan de Tweede Kamer bekend dat 28 zorgaanbieders volgend jaar met experimenten gaan uitzoeken welke regels echt nodig zijn.
Hinderlijke regels
De staatsecretaris had in juli van dit jaar een oproep gedaan in de langdurige zorg om hinderlijke regels te melden. Naar eigen zeggen is hier massaal gehoor aan gegeven. Ongeveer 230 zorginstellingen hebben in 2 maanden tijd 700 meldingen gedaan. De regels die zijn gemeld, worden de komende tijd bekeken en aangepakt.
Bron: TvV