Let op: de informatie in dit artikel is ten minste vijf jaar oud

Tot welke leeftijd ben ik verplicht om nachtdiensten te draaien?

Vraag 

Ik werk in de ANW-zorg (Avond Nacht Weekeinde) op een huisartsenpost. Kunt u me zeggen tot welke leeftijd ik verplicht ben om nachtdiensten te draaien? En waar kan ik deze informatie vinden?

 

Antwoord

Dit valt waarschijnlijk onder de CAO Huisartsenzorg. Hierin is geen ontheffing van nachtdiensten in relatie tot leeftijd geregeld. Dit is ook logisch, omdat het in deze kwestie juist om ANW-zorg gaat.

In deze CAO is wel een levensfasevoorziening in de vorm van een potje geld geregeld (artikel 7.8) die gebruikt kan worden voor studiefaciliteiten, aanpassing werk-of rusttijden, extra vakantieverlof of storting in de levensloopregeling.

Voor meer informatie kun je bellen met Abvakabo FNV, Tel. 0900-2282522 (maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 17.00 uur).

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn. Heb je nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.