Drie procent salaris erbij in 1 jaar, een betere ORT-regeling, afspraken over salarisverhoging op lange termijn en lagere werkdruk. Deze punten brengt NU’91 in voor een nieuwe cao Ziekenhuizen. De onderhandelingen beginnen waarschijnlijk na de zomer.
Alle punten die de vakbond van verpleegkundigen en verzorgenden inbrengt voor een nieuwe cao ziekenhuizen staan op de website van NU’91.
Voorbeelden andere punten
Naast 3% salaris erbij in 1 jaar, een betere ORT-regeling, afspraken over salarisverhoging op lange termijn en lagere werkdruk, wil NU’91 bijvoorbeeld ook:
- 3 extra periodieken voor verpleegkundigen die op dit moment niet méér kunnen verdienen in de schaal waarin ze zitten
- Een hoger salaris voor startende verpleegkundigen
- Afspraken maken over eerder kunnen stoppen met werken
- Dat verpleegkundigen voor meer verlof kunnen sparen
- Voor iedere verpleegkundige een ontwikkelbudget van 1500 euro netto per jaar
Meer salarisverhoging
Structurele salarisverhoging voor verpleegkundigen is hard nodig om het vak aantrekkelijker te maken, zegt onderhandelaar Rolf de Wilde. ‘Drie procent erbij willen we voor de periode 1 juli 2021 tot 1 juli 2022. Maar ook daarmee lopen verpleegkundigen nog steeds achter.’
Het salaris van verpleegkundigen ligt zo’n 6 tot 9% lager dan dat van andere werknemers in de publieke sector en de markt, blijkt uit onderzoek van Algemene Werkgeversvereniging Nederland.
Geef je reactie
Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account