• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Cao

Rampspoed en levenslessen

Gepubliceerd op: 14 maart 2011
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Wat een hel in Japan en het houdt maar niet op. Aardbeving, tsunami, dreigende nucleaire rampspoed. Inmiddels raakt bovendien eten en water op en spoelen levenloze lichamen met honderden tegelijk aan.

Alles kapot. Huizen, straten, dorpen weg. Mensen kwijt. Kun je je voorstellen dat je wakker wordt in zoveel ellende tegelijk? Zou het massahysterie oproepen of samenwerking? Zou je in zo’n wereld verpleegkundige zijn of slachtoffer?

Ik lees op Twitter over iemand die schrikt van alle Japanse onheil. Hij vreest voor zijn vakantie in dat gebied. Nog even en je hoort de eerste smakeloze grappen over de bevende wolkenkrabbers en het wassende water. Misschien is het goed als er weer gelachen kan worden. Dat er nóg gelachen kan worden.

Op het werk spreek ik iemand met gelijkgestemd kippenvel. Ook zij voelt Japan ineens een stuk dichterbij. Maar volgens haar is dit de aanzet tot een nieuwe toekomst. Na alle voorspoed die we niet waarderen, wordt ons eindelijk duidelijk waar het leven werkelijk over gaat.

Japan, welvarend land waar alles kan… kon. Leven zonder stroom blijkt behoorlijk ingewikkeld; bedreigend zelfs. En wat dacht je van leven zonder eten? Ineens blijkt het niet te gaan om electronica, apps en snelle wagens, maar om naastenliefde en veiligheid.

Ik weet niet of ellende is bedoeld als levensles of puur op je pad komt als afschuwelijk toeval. Mij opent het in ieder geval de ogen even. Ik voel een comfortabele bank onder mijn kont en een stekend schuldgevoel. Mijn kachel brandt, mijn dochter zit veilig en droog op school, ik heb een baan, een huis, lieve vrienden. Het is allemaal zo vanzelfsprekend.

Toch?

Gepubliceerd op: 14 maart 2011
Door: exed-admin

Thema:

Cao

Tags:

Buitenland Cao-onderhandelingen

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Cao

cao ziekenhuis
icon-Cao

Cao

Niet iedereen blij met cao ziekenhuizen: ‘Ik word er verdrietig van’

Eurobiljetten.
icon-Cao

Cao

Werk je in een ziekenhuis? Zo bereken je hoeveel de nieuwe cao je bruto oplevert

icon-Cao

Cao

Verpleegkundige in ziekenhuis krijgt 15% loonsverhoging

icon-Cao

Cao

Nieuwe landelijke staking ziekenhuizen aangekondigd

cao-ziekenhuizen
icon-Cao

Cao

Protestmars, spandoeken en ludieke acties: dit was de staking van 16 maart

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren