Bij verzorgend wassen wordt een thuiswonende cliënt gewassen met een aantal wegwerpwashandjes die geïmpregneerd zijn met een speciale vloeistof. Zonder dat daar waskommen, water of handdoeken bij nodig zijn. Deze methode kwam een aantal jaar geleden in zwang, gevolgd door een storm aan kritische reacties. Het onderzoek van ICare laat zien dat verzorgend wassen vooral geschikt is voor mensen die niet meer (regelmatig) kunnen douchen, die pijnklachten hebben en/of zeer vermoeid zijn.
Tijdsbesparing
Tevens is een tijdsbesparing van ruim negen minuten gemeten, laat ZonMw weten. Dat is bijna 40 procent op een wasbeurt. De cliënten en mantelzorgers houden meer energie over om zelf weer wat meer zorg te doen. De zelfredzaamheid wordt er groter door. Naar aanleiding van het onderzoek is een promotiefilm gemaakt waarin ervaringsdeskundigen vertellen over verzorgend wassen.
Meer Nursing
Abonnement op Nursing
Nursing is de meest gelezen vaktitel voor verpleegkundigen niveau 4 en 5 in Nederland en Vlaanderen.
Word direct abonnee van Nursing.
Nursing op Facebook
Deel leuke foto’s, filmpjes, winacties, en andere ‘luchtiger’ zaken
via www.facebook.com/VakbladNursing
Nursing Calculator
Koop de Nursing Calculator, dé rekenapp voor verpleegkundigen.
> Download de app meteen
> Bekijk eerst een demonstratiefilmpje.
Mijn ervaring met het wassen met ‘geïmpregneerde’ doekjes is heel positief. Maar doordat daaraan de term ‘verzorgend wassen’ is verbonden – is het alsof alle andere wassen daarmee niet verzorgend is.
Beste Jos,
ZonMw stimuleert gezondheidsonderzoek en zorginnovatie. ZonMw werkt aan de verbetering van preventie, zorg en gezondheid door het stimuleren en financieren van onderzoek, ontwikkeling en implementatie.
Je kan bij ZonMw terecht voor:
– aanvragen van subsidies
– Zoeken/opvragen van informatie over projecten die door ZonMw zijn gesubsidieerd (zoals onderzoeksresultaten)
– Informatie over implementeren
Zie ook onze website. zonmw.nl en kijk rechtsboven bij Over ZonMw
Geen gesjouw met waskommen, niet steeds in hetzelfde water met hetzelfde washandje. En beter voor je handen! Tijdsbesparing omdat je niet hoeft af te drogen.. Ik vind het een uitkomst!
Ook handig als tussendoortje bij mensen die incontinent zijn. En hygienisch.
en is Zonmw een instantie die geen economisch belang heeft bij het introduceren van verzorgend wassen?