• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to footer
Menu
Zoeken
  • Inloggen

Nursing.nl | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Thema’s
    • Wondzorg
    • Complex gedrag
    • Dementie
    • Palliatieve Zorg
    • Preventie
    • Leiderschap
    • Zelfzorg
    • Carrière
    • Samenwerken
    • Duurzaamheid
    • Meer thema’s
  • Challenges
  • Handelingen
  • Congressen
  • Vacatures
    • Vacatures
    • Aanmelden Jobalert
    • Werkgevers in de zorg
  • Service
    • Contact
    • Abonneren
    • Registreren
    • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
Jennifer Bergkamp, CAO

Jennifer Bergkamp, Verpleegkundige in de wijk

Foto: Arno Massee

Cao

Werk je 20 uur in 5 dagen, dan krijg je extra betaald. Terecht of niet?

Auteur: Jennifer Bergkamp

25 januari 2026
Registreren

  • Wil je dit artikel lezen?

    Maak gratis een account aan en lees 2 artikelen gratis per maand

    Al een account of abonnement? Log dan in


  • This field is hidden when viewing the form
  • Dit e-mailadres is al bij ons bekend.
    Log in om je gegevens op te halen Je hebt in het verleden een account aangemaakt bij BSL, omdat je iets hebt besteld in de BSL-shop of een (proef)abonnement hebt gehad op een van onze titels: Kleine kwalen, Nursing, Mednet, Zorgvisie, Qruxx, Skipr en/of Zorg&Welzijn

    Kijk hier voor meer informatie over je BSL-account
  • This field is hidden when viewing the form
    Over voor mij interessante producten en
    evenementen van BSL Media & Learning en
    Springer Healthcare (beide onderdeel van Springer Media B.V.) en hun merken.
  • Meer informatie over uw privacy?Uw bovenstaande gegevens kunnen worden toegevoegd aan uw profiel in overeenstemming met ons privacy statement. Indien u hiermee ingestemd heeft, gebruiken wij uw gegevens voor analyses en om u marketing en advertentie uitingen te tonen die voor u relevant zijn. U kunt dit altijd wijzigen via uw privacy instellingen in onze websites en apps. Door dit account aan te maken, gaat u akkoord met de algemene voorwaarden
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Bekijk hier onze abonnementen

In de nieuwste cao VVT staat een nieuwe regeling die vanaf 1 januari is ingegaan: het normdagensysteem. Je mag in de wijk of het verpleeghuis met een klein contract niet langer 5 of 6 dagen per week worden ingeroosterd.

…

Reader Interactions

3 reacties

  1. Andrea Sikkens do 12 feb 2026 om 19:53

    Mijn contract is van 24 uur naar 25 uur gegaan.. Ik ben en was tevreden hoe er geroosterd wordt voor mij. Die ene uur in de week werkte ik toch al. Maar ik vind het wel heel bijzonder allemaal

    Login om te reageren
  2. 859731 wo 28 jan 2026 om 12:47

    Ik kan niet zeggen dat deze cao in het voor van de medewerker is. De normdagen samen met de rooster vrije dag. Maakt dat een medewerker die bijvoorbeeld vier dagen per week mag werken. In de week van haar werkweekend. Bijvoorbeeld het weekend werkt en daar achteraan nog vier dagen aan het werk is, want haar zelf gekozen rooster vrijedag is de vrijdag geworden. Dat is dan ineens zes dagen achter elkaar werken. Eerder werd keken we als organisatie, naar hoeveel dagen mag en willen we een medewerker achter elkaar laten werken met daarbij de rustdagen. Er wordt in de cao gekeken per week en niet naar de week die er achteraankomt.

    Login om te reageren
  3. eym ma 26 jan 2026 om 14:31

    Jammer dat dit moet. Maar zo lang er niet naar je geluisterd wordt en er structureel (vaak zonder overleg) over je contracturen heengegaan wordt. Vaak met het argument: “ja maar het kan niet anders, de zorg gaat voor!”.
    Dan is het principe: “wie niet horen wil, moet maar voelen” misschien de enige overgebleven manier om werkgevers respectvol met hun medewerkers te laten omgaan. Zodat werkgevers pijn in de portemonnee gaan voelen en ze dan misschien wel kunnen/willen luisteren naar personeel dat hun grenzen aangeeft. En personeel behouden blijft voor de zorg. Ik ben inmiddels daardoor afgehaakt.

    Login om te reageren

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Cao

Twee verpleegkundigen zijn in overleg op de gang van de afdeling in een ziekenhuis.

Actueel

Voorrang in schoolvakanties vanwege je kinderen: heb je daar recht op?

button cao umc op blauwe ondergrond

Cao

Meer loon, ORT op zaterdagochtend en verbetering voor zwangeren in nieuwe cao umc

Jennifer Bergkamp, CAO

Cao

Werk je 20 uur in 5 dagen, dan krijg je extra betaald. Terecht of niet?

onveilig gevoel

Agressie

‘Het lege smoelenbord staat symbool voor deze onveilige tijd’

nachtdienst Verpleegkundige met nachtdienst loopt over de gang met een ziekenhuisbed

Zelfzorg

Nieuw soort nachtdienst: ook iets voor jou?

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonnementen

Nursing shop

Contact

Veelgestelde vragen

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing nieuwsbrief

Twee keer per week de nieuwste artikelen van Nursing in je mail? Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief!

© BSL Media & Learning, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren