Normaal werkt een fentanylpleister 3 dagen, maar hoe zit dat bij een patiënt die overmatig zweet? We legden deze lezersvraag voor aan de apotheker.
Een Nursing-lezer stuurde de vraag hoe lang een fentanylpleister werkt bij
De vraag is allereerst: blijft de fentanylpleister zitten bij een sterk zwetende patiënt?
Foto: Siam / stock.adobe.com
Normaal werkt een fentanylpleister 3 dagen, maar hoe zit dat bij een patiënt die overmatig zweet? We legden deze lezersvraag voor aan de apotheker.
Een Nursing-lezer stuurde de vraag hoe lang een fentanylpleister werkt bij
Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account
Twee keer per week de nieuwste artikelen van Nursing in je mail? Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief!

In de Besloten Facebookgroep van Opiaten Afbouwen is hierover een hele discussie geweest…Het is in feite niet te doen om het zweten te voorkomen… De pleister laat door het zweten los (vallen eraf, zo beschrijft men het) en dan moet er een nieuwe geplakt worden – alleen, dat kan vaak niet omdat de patiënt een afgepaste hoeveelheid pleisters krijgt voor een bepaald aantal dagen. Het vervelende is dat de voorschrijvend arts vaak niet gelooft dat de patiënt dus extra pleisters nodig heeft.
Ik blijf dat vreemd vinden, want het probleem van zweten is heel bekend….. Wat vinden jullie hiervan..?
Hoeveel wordt de medicatie verdund? Dicht bij meegemaakt dat zelfs met ophogen van 1xper 3 dagen naar wisselen 1xper 2 dagen volledig onduidelijk bleek hoeveel er opgenomen werd. De orale toediening was niet te verlagen. Het was pijnlijk te beseffen dat we tekort schoten.
Misschien heb je iets aan een ander artikel van Nursing: Fentanylpleister afdekken met transparante folie: mag dat? Hier staan ook do’s en don’t do’s in bij fixatieproblemen als gevolg van vochtige huid.
Ik verwacht bij iemand die overmatig zweet, dat wat je ook doet, de kans groot is dat door nieuwe transpiratie de pleister op een later moment alsnog los zal raken.
Zou de pleister wel goed plakken als je de huid eerst goed droog maakt met b.v. kamferspiritus?