Handalcohol, zeep of alleen water: waarmee je je handen schoonmaakt nadat je een fentanylpleister hebt aangebracht, doet ertoe. Dit is het aangepaste advies.
Als je een fentanylpleister aanbrengt of verwijdert bij een cliënt kan er
Zeep zou de opname van fentanyl bevorderen, maar dat klopt niet helemaal.
Foto: Alexander Raths / stock.adobe.com
Handalcohol, zeep of alleen water: waarmee je je handen schoonmaakt nadat je een fentanylpleister hebt aangebracht, doet ertoe. Dit is het aangepaste advies.
Als je een fentanylpleister aanbrengt of verwijdert bij een cliënt kan er
Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account
Twee keer per week de nieuwste artikelen van Nursing in je mail? Schrijf je nu in voor de nieuwsbrief!
En zo gaat de zorg nog verder kapot. Alles en iedereen die hieraan medewerking gaven, kunnen beter rechtstreeks aan bed werken. Véél efficiënter. De kans op fentanylinname door plakken is kleiner dan een blikseminslag, om nog maar te zwijgen over een merkbare dosis, die is nihil.
Er wordt ook aangegeven dat je de huid van de zorgvrager nadien ook niet met zeep mag wassen, wordt dit ook aangepast?
Beste Silvia, kun je zeggen waar dit wordt aangegeven?
Het handen wassen met zeep gaat tegen dat jouw huid fentanyl opneemt.
Bij zorgvragers is het doel dat hun huid de fentanyl opneemt, dus ik vermoed dat dit de reden is dat de huid van de zorgvrager niet met zeep mag worden gewassen.
Ik vraag me af hoe vaak je je handen per dag mag wassen. Hoeveel is verantwoord? Van al het handen wassen beschadig je je huid.
Handen wassen die je in principe niet vaak, bij zichtbaar vuil, na toilet gebruik en nu dus ook na het plakken en afhalen van de fentanyl pleister. Verder gebruik je desinfectans, dat is zachter voor je handen dan zeep, in je pauze doe je handcrème op je handen.
Geldt dit ook als je met handschoenen een pleister opplakt of afhaalt?
Ja, hier ben ik dus ook benieuwd naar