• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

'Dementerenden kunnen nieuwe dingen leren'

'Dementerenden kunnen nieuwe dingen leren'

Gepubliceerd op: 2 oktober 2013
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Mensen met dementie kunnen nog steeds nieuwe dingen leren, zo blijkt uit wetenschappelijk onderzoek. Maar wat kunnen verpleegkundigen in de praktijk met dit nieuwe inzicht?

Frans Hoogeveen, lector psychogeriatrie aan de Haagse Hogeschool, legt het uit tijdens zijn workshop op het TvZ congres Innoveren is te leren.

Waar gaat uw workshop over?

Het lerend vermogen van mensen met dementie. Kunnen zij profiteren van dingen die ze vroeger hebben geleerd? Kunnen zij oude vaardigheden die zij zijn verloren opnieuw aanleren? Kunnen zij nog nieuwe dingen leren?

Wat is hier vernieuwend aan voor de verpleging?

De verpleging kan gebruik maken van een nieuw inzicht: mensen met dementie kunnen nog wel degelijk dingen leren. Maar hoe pas je dat inzicht toe?

Wat gaan de deelnemers leren tijdens deze workshop?

De deelnemers gaan leren over geheugen en leerprocessen bij mensen met dementie. Ze krijgen voorbeelden van hoe je het lerend vermogen van mensen met dementie kunt aanspreken en kunt benutten.

Wat hoopt u dat ze meenemen naar de werkvloer?

Enthousiasme voor het onderwerp. Nieuwe inzichten die zij gaan delen met collega’s. En natuurlijk het voornemen de nieuwe inzichten in de praktijk te brengen.

Frans Hoogeveen is lector psychogeriatrie aan de Haagse Hogeschool en gz-psycholoog. Tevens is hij hoofdredacteur van DENKBEELD, tijdschrift voor psychogeriatrie. Samen met drie collega’s schreef hij het boek ‘Opnieuw geleerd, oud gedaan: over lerend vermogen van mensen met dementie’. Hij promoveerde aan de Universiteit Leiden op onderzoek naar ontwikkelingsstoornissen.

Verruim je verpleegkundige visie op het TvZ-congres Innoveren is te leren. Het congres vindt plaats op woensdag 13 november in congrescentrum de Reehorst te Ede. En let op: vroegboekers profiteren van een aantrekkelijke korting. Schrijf je dus voor 16 oktober nog in!

Gepubliceerd op: 2 oktober 2013
Door: Esther van Heeswijk

Thema:

Tags:

Dementie TVZ Ziektebeelden

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren