• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

EBP richtlijn acute wondzorg definitief

EBP richtlijn acute wondzorg definitief

Gepubliceerd op: 29 november 2013
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

De eerste evidence based richtlijn voor de behandeling van acute wonden is goed gekeurd en beschikbaar voor verpleegkundigen en alle andere zorgprofessionals die met wondzorg te maken hebben. Belangrijk advies in de richtlijn: gebruik van Biotex-, Badedas- en sodabadjes wordt afgeraden.

De nieuwe richtlijn is interdisciplinair ontwikkeld volgens de AGREE-II methodiek, met experts uit alle relevante beroepsverenigingen – zoals Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland (V&VN) en de Nederlandse Vereniging van Heelkunde (NVvH) – en subsidie van ZonMw en de NVvH. De richtlijn richt zich op vijf hoofdpunten in de wondzorg: reiniging, pijn, instructies, verbandmaterialen en organisatie, en is gebaseerd op het best beschikbare bewijs uit wetenschappelijke studies en overwegingen en meningen van experts. De volledige richtlijn vind je op de site van de NVvH.

Nursing-poster Acute Wondzorg

Nursing stelde een poster samen met de belangrijkste schema’s uit de richtlijn. Die kun je vanaf vandaag downloaden op onze website. DOWNLOADEN

Nursing Experience

Op de Nursing Experience 3 en 4 december kun je ook meer leren over wondzorg. Bijvoorbeeld tijdens de workshop Wond 3.0 van Frans Meuleneire uit het Vlaamse Zottegem. Hij gaat casuïstiek van complexe en geïnfecteerde wonden bespreken. Of kom naar Wondgenezing vanuit biologisch perspectief waar Ron Legerstee haarfijn uitlegt hoe een wond geneest. Meer informatie over deze workshops & aanmelden kan via www.nursingexperience.nl.

Gepubliceerd op: 29 november 2013
Door: Marloes Oelen

Thema:

Tags:

Nursing experience Richtlijnen en protocollen Wondzorg

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren