• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Technische handelingen: gewoon doen!

Technische handelingen: gewoon doen!

Gepubliceerd op: 27 juni 2012
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Ik loop nu al een aantal maanden stage in een ziekenhuis. Omdat ik over een paar maanden mijn laatste jaar in ga wil ik wat vaart maken met de technische handelingen.

Veel technische handelingen heb ik al verricht op school. In skillslessen oefen je met klasgenoten een technische handeling op een pop. Een rustige en veilige omgeving waarin een docent je corrigeert mocht het fout gaan. In elke periode (10 weken) krijg je skillsles over een bundel technische handelingen, in de laatste week toets je één van de geoefende handelingen af. Als je geslaagd bent voor de skillstoets mag je de handelingen in de praktijk doen.

De praktijk leert toch vaak anders. Protocollen verschillen, de omgeving verandert en je hebt te maken met een patiënt in plaats van een pop. Je kunt het nog zo vaak op een pop hebben geoefend, maar je leert het pas echt als je het in de praktijk gewoon doet. De spanning alleen al als je voor het eerst een handeling verricht zorgt er al voor dat je de handeling beter tot je opneemt.

Wat ik zelf het prettigst vind in het leren van een technische handeling is om het eerst te zien. De volgende keer wil ik het dan (onder begeleiding) zelfstandig doen. Zo krijg ik de technische handelingen stap voor stap volledig onder de knie. Deze tip wil ik ook meegeven: een technische handeling moet je gewoon doen.

Tot nu toe lig ik mooi op schema. Ik heb al geregeld wonddrains verwijderd en met succes een vrouw gekatheteriseerd. Ondanks dat ik de wondzorg van gele en rode wonden niet hoog op mijn lijstje heb staan heb ik ook wondzorg afgetekend op mijn verpleegtechnische handelingenlijst. Wat ik nu nog graag wil doen is een maagsonde inbrengen en een infuus prikken.

Ik benieuwd hoe het zit met andere studenten verpleegkunde. Hoe ga jij om met het leren van verpleegtechnische handelingen?

Meer Nursing

Abonnement op Nursing
Nursing is de meest gelezen vaktitel voor verpleegkundigen niveau 4 en 5 in Nederland en Vlaanderen.
Word direct abonnee van Nursing.

Nursing op Facebook
Deel leuke foto’s, filmpjes, winacties, en andere ‘luchtiger’ zaken
via www.facebook.com/VakbladNursing


Nursing Calculator
Koop de Nursing Calculator, dé rekenapp voor verpleegkundigen.
> Download de app meteen
> Bekijk eerst een demonstratiefilmpje.

Gepubliceerd op: 27 juni 2012
Door: exed-admin

Thema:

Tags:

Wondzorg

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren