De veranderingen in de ouderenzorg een zegen. Dat zegt Rudi Westendorp, hoogleraar ouderengeneeskunde.
Dit zegt hij in een uitzending van actualiteitenprogramma EenVandaag, die over de gedwongen verhuizingen in de verzorgingshuizen gaat. Westendorp: ‘De onrust die in Nederland ontstaat door sluitingen, heeft ook te maken met de verwachtingen die wij hebben geschapen in Nederland. Dit is in de jaren vijftig begonnen: toen kon je al op je vijfenzestigste je eigen leven inleveren en daar kreeg je een sleutel voor het verzorgingshuis voor terug. Daar wil niemand naar terug.
Wat we nu meemaken met die verplichte verhuizingen is een schokgolf die we nodig hebben.’
Volgens Westendorp moeten de verhuizingen wel beperkt worden tot het minimum, maar is deze periode iets waar we doorheen moeten. ‘Om weer terug te komen naar waar we naartoe willen: dat je tot aan het eind van je leven zo lang mogelijk thuis kunt blijven. Wat er nu gebeurt -mensen willen het niet geloven- is in het belang van de ouderen.’

Bekijk hier de uitzending van EenVandaag
In de uitzending komt ook de 96-jarige mevrouw Beijer aan het woord, die acht jaar geleden vanuit het verzorgingshuis weer zelfstandig is gaan wonen in een appartement in een woon-zorgcentrum. ‘Ik ben hier absoluut van opgeknapt, want je wordt veel zelfstandiger. Ik doe hier alles wat ik wil: ik heb een televisie en skype met de kinderen.’ Hoogleraar Westendorp denkt dat de aanleunwoningen de toekomst zijn.
Wat vind jij? Zijn er ook positieve kanten aan de veranderingen in de zorg? Laat je reactie hieronder achter!
Geef je reactie
Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account