Van de bijna 900 pollstemmers op Nursing.nl vindt zo’n 35% het chronorooster het proberen waard, en 25% ‘misschien’. ‘Zeker als uit de pilot van het Jeroen Bosch Ziekenhuis (JBZ) blijkt dat het echt beter is voor je ritme en minder
Nachtdiensten draaien volgens het chronorooster: verpleegkundigen vragen zich af hoe je 's nachts met het openbaar vervoer op je werk kunt komen.
Foto: Arno Massee
Zelfzorg
Verpleegkundigen verdeeld over proef nachtdienst: ‘Ik denk dat het voor veel collega's kan werken'
Reader Interactions
4 reacties
Geef je reactie
Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account

Beetje vreemd om te zeggen ‘dat het moet wennen’ .. geld dan ook voor de reguliere nachtdiensten.
Dit soort aanpassingen hebben veel te veel gevolgen, creëren uiteindelijk meer problemen dan ze oplossen. Simpel de ‘reeks’ aanpassen is veel effectiever. Wij begonnen met nachtdienst halveren, 2 collega’s draaiden dan één reeks. Dat beviel dermate goed dat je zelfs geen collega meer hoefde te zoeken en kwamen er zelfs variabele reeksen en losse nachten. Uiteindelijk draaiden nog maar weinig mensen de volledige reeks van 7 nachten.
Het is het proberen waard. Ook kan je de duur van de nachtdiensten verkorten. Door bv 3 nachten te werken, vroeger moesten we 7 of 8 nachten werken . Dan was ik geradbraakt. Nu 3 nachtdiensten achter elkaar is te doen , lijkt mij
Of zo’n rooster gezondheidsvoordelen heeft is natuurlijk pas op een lange termijn te zeggen. Daarvoor is een pilot veel te kort.
Een nachtdienst tot 04.00 uur is misschien wel prima, maar dat betekent dat de volgende dan al om 03.45 ofzo moet beginnen. Ik zou dan om 2.30 uur moeten opstaan. (En dus savonds al zeker 19 uur gaan slapen) Volgens mij kan dát voor je bioritme ook helemaal niet goed zijn. Maar daar lees je niks over
Huidige nachtdienst is goed te doen op het herstel van 2-3 dagen na. Zeker nu ik wat ouder word. Het werken in de nacht is goed te doen en heeft toch een bepaalde sfeer die best okay is.
Toch lijkt de dienst van 20-4 me prettiger en het proberen waard.