• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk De verpleegkundige

Verpleegkundigen ook in coronatijd niet happig op griepprik

Gepubliceerd op: 31 augustus 2020

Ook in deze covid-19 tijd is de meerderheid van de verpleegkundigen niet van plan de griepprik te halen. Dat blijkt uit een Nursing poll waar 1185 verpleegkundigen aan deelnamen.

‘De griepprik haal ik nooit’, reageert 55% (654 respondenten) op de vraag ‘Haal jij dit jaar de griepprik?’. En dat verandert dus niet door corona. Een derde (31%) zegt de vaccinatie net als voorgaande jaren wel te nemen. Dat is 2% lager dan anders, want 27 personen (2%) geven aan gewoonlijk de griepprik wel te nemen, maar nu niet. De poll vraagt niet naar de reden waarom.

Nu wél de griepvaccinatie

Er zijn collega’s die wel degelijk de griepprik zullen nemen nu covid-19 rondwaart. ‘Normaal gesproken niet, maar nu wel – vanwege corona’, antwoorden 83 van de 1185 (7%) mensen. Slechts 2% neemt de griepprik nu wel en anders niet, in verband met een andere reden dan covid-19.

Meer griepvaccins ingekocht

Bovenstaande Nursing poll kwam vrij vroeg in het seizoen dit jaar (augustus). Oorzaak was het persbericht van het ministerie van VWS waarin men verwachtte dat vanwege covid-19 meer mensen de griepprik zullen halen. Volgens een woordvoerder van het ministerie voor VWS heeft het RIVM ‘zo veel mogelijk’ griepvaccins ingekocht.

‘Er is wereldwijd meer vraag naar de griepprik, omdat de risicogroep voor griep en covid-19 grotendeels gelijk is en omdat landen willen voorkomen dat de zorg extra belast wordt door een eventuele griepepidemie. Met de hoeveelheid vaccins die het RIVM heeft ingekocht kan het aantal mensen dat na een oproep een griepvaccin komt halen 10 procent hoger zijn dan normaal.’

Verpleegkundigen en de griepprik

Ieder jaar laait de discussie ‘griepvaccinatie ja of nee’ weer op. Er zijn onder verpleegkundigen felle voor- en tegenstanders. Lees hier meer over in het artikel: ‘De griepprik, waarom zou je hem halen, en waarom niet?’

De poll

Aan de Nursing poll deden 1185 zorgverleners mee. De oproep om mee te doen werd verspreid via Nursings Facebook, Instagram, Twitter en digitale nieuwsbrief.

Gepubliceerd op: 31 augustus 2020
Door: Margot Hamel

Thema:

De verpleegkundige

Tags:

De verpleegkundige

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk De verpleegkundige

Strand.
icon-De verpleegkundige

De verpleegkundige

3 vragen aan oncologieverpleegkundige Marry Versluis die zelf kanker heeft

icon-Collega’s

Collega’s

Liefde op de werkvloer | Inge & Rutger: ‘Wegduiken op de parkeerplaats’

icon-Collega’s

Collega’s

Liefde op de werkvloer | Patty & Jasper : ‘De vonk sloeg pas over via een datingapp’

icon-De verpleegkundige

De verpleegkundige

Talent Tessa: ‘Grenzen aangeven helpt je te focussen’

icon-De verpleegkundige

De verpleegkundige

Bijzondere werkplekken | Hans werkt offshore: ‘Verpleegkundig handelen bij windkracht 10’

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren