• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Praktijk

Kabinet wil wijkverpleging ontzien

Gepubliceerd op: 3 november 2017
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Toch geen forse bezuiniging op de wijkverpleging. Dat is de uitkomst van het debat over de regeringsverklaring, dat gisteravond laat werd afgesloten.

Alle coalitiepartijen stemden gisteren vóór een motie van Lodewijk Asscher (PvdA) voor het voorkomen van extra bezuinigingen op de wijkverpleging. Asscher diende, als grote uitzondering, al in de eerste termijn van het debat een motie in om de bezuiniging van 100 miljoen op de wijkverpleging terug te draaien. Normaal gesproken worden in deze periode nog geen moties toegestaan. Asscher kreeg toestemming en volledige steun van de oppositiepartijen. Alle coalitiepartijen en Rutte stemden gisteren ook in.

Lees ook: Wijkverpleging ondergesneeuwd in Miljoenennota

Verspilling

Wel maakte Rutte de kanttekening dat het mogelijk moet blijven om de kosten van de wijkverpleging terug te dringen, zonder dat de zorg in de knel komt. Zo denkt hij aan het aanpakken van verspilling en het aanmoedigen van wijkverpleging om ‘vernieuwende werkwijzen en middelen’ in te gaan zetten. Rutte gaf aan dat hij minister Hugo de Jonge ruimte geeft bij zijn onderhandelingen met de sector. V&VN noemt (op Radio 1) de aankondiging van het nieuwe kabinet een ‘mooi gebaar’, maar de beroepsvereniging roept ook op tot actie op 20 november. Op die dag doen (wijk)verpleegkundigen alleen die administratie die de cliënt of patiënt direct ten goede komt.

Verpleeghuiszorg

Om de stijgende zorgkosten de komende jaren te remmen, kondigde het demissionaire kabinet een totale bezuiniging van 1,9 miljard euro aan. Daartegen kwam de oppositie in het verweer. Voor de verpleeghuiszorg is de komende vier jaar 130 miljoen extra uitgetrokken.

Lees ook: ‘Rutte, geef verpleegkundigen het vertrouwen terug’

Gepubliceerd op: 3 november 2017
Door: Redactie Nursing

Thema:

Praktijk

Tags:

Wijkverpleging

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk

icon-Slapen

Slapen

Betere nachtrust patiënt: kijk naar medicatiegift en andere slaapverstoorders

icon-Sterven

Sterven

Wel of niet medicatie geven tegen reutelen in de palliatieve fase?

icon-Verpleegkundig rekenen

Verpleegkundig rekenen

Barbara: ‘Ik dacht altijd dat ik niet kon rekenen’

icon-Voeding

Voeding

Wetenschap | Voedingszorg door verpleegkundigen verdient prioriteit

Bedkap Micro-Cosmos
icon-Slapen

Slapen

Bedkap kan bijdragen aan betere nachtrust bij patiënt, blijkt uit verpleegkundig onderzoek

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren