• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Cao

NFU komt met eindbod cao UMC’s, acties gaan door

Gepubliceerd op: 20 september 2018

De Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) heeft een eindbod voor een nieuwe cao uitgebracht aan de vakbonden van UMC-medewerkers. De geplande stiptheidsacties gaan vooralsnog door.

In het eindbod staan onder andere een salarisverhoging en afspraken over de verlaging van de werkdruk. De vakbonden zijn verrast over het bod, omdat het eenzijdig tot stand is gekomen.

Salaris en werkdruk

De NFU stelt een structurele loonsverhoging voor van 8,25 procent, verdeeld over drie jaar. Daarnaast biedt de federatie afspraken over de verlaging van de werkdruk voor UMC-medewerkers. Zo wil zij de regeldruk en de registratielast verminderen, en niet-zorgtaken weghalen bij zorgmedewerkers. Het kortdurend zorgverlof gaat van 3 naar 4 weken, en werknemers mogen tot 12 weken zorgverlof opnemen voor de noodzakelijke verzorging van directe familieleden. Bij ouderschaps- en langdurig verlof gaat de pensioenopbouw door. De federatie wil mogelijkheden bieden om werktijden zelf of in teamverband te regelen. Voor het spreiden van diensten tussen oudere en jongere medewerkers wil de NFU de komende jaren experimenteren op de werkvloer. Er is eerder discussie geweest over het voornemen van de UMC’s om de leeftijdsgrens van nachtdiensten op te rekken. Nu wil de NFU lokaal in overleg over passend generatiebeleid.

‘Verwonderlijk’

Met dit eindbod komt de NFU in ieder geval tegemoet aan een deel van de eisen die de vakbonden van UMC-medewerkers hebben gesteld: een marktconform salaris en afspraken over de werkdruk. Toch is de reactie van de brief aan de betrokken vakbonden niet direct positief. ‘Dit bod komt als een donderslag bij heldere hemel’, zegt Rolf de Wilde, onderhandelaar bij NU’91. ‘We vinden het verwonderlijk dat de NFU dit zomaar naar alle UMC’s heeft gestuurd. Het is geen resultaat van onderhandelingen.’ De Wilde wil dan ook niet inhoudelijk reageren voor hij heeft overlegd met leden en andere vakbonden. ‘We moeten eerst de balans opmaken en bespreken of het bod goed genoeg is om voor te leggen aan onze leden. Pas daarna gaan we in gesprek met de NFU.’ De actiegroep ‘UMC’s in Actie’ laat via Twitter weten ‘geen genoegen te nemen’ met het eindbod.

Acties

Ondertussen gaan de stiptheidsacties bij de UMC’s gewoon door. Daarnaast zijn er voorbereidingen gaande voor nieuwe acties. De Wilde: ‘We verwachten half oktober in de eerste UMC’s te kunnen beginnen met zondagsdiensten op doordeweekse dagen. Dat doen we in estafettevorm om het werk niet te veel in de weg te staan.’

De cao-onderhandelingen tussen de NFU en de vakbonden verlopen met horten en stoten. Sinds ze in mei werden afgebroken, houden de vakbonden stiptheidsacties om de NFU onder druk te zetten.

Gepubliceerd op: 20 september 2018
Door: Koen Scheerders

Thema:

Cao

Tags:

Cao-onderhandelingen

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Cao

cao ziekenhuis
icon-Cao

Cao

Niet iedereen blij met cao ziekenhuizen: ‘Ik word er verdrietig van’

Eurobiljetten.
icon-Cao

Cao

Werk je in een ziekenhuis? Zo bereken je hoeveel de nieuwe cao je bruto oplevert

icon-Cao

Cao

Verpleegkundige in ziekenhuis krijgt 15% loonsverhoging

icon-Cao

Cao

Nieuwe landelijke staking ziekenhuizen aangekondigd

cao-ziekenhuizen
icon-Cao

Cao

Protestmars, spandoeken en ludieke acties: dit was de staking van 16 maart

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren